Sezon 2016 – plany, pomysły

W nowym sezonie, w siódmym już roku działalności Bialskiego Klubu Rowerowego postawiliśmy sobie za cele: przygotowanie atrakcyjnego programu imprez i wycieczek rowerowych dla mieszkańców miasta i okolic, dalszą eksplorację Południowego Podlasia podczas niedzielnych wycieczek rowerowych oraz realizację kolejnych „marzeń” o wyprawach rowerowych w dalsze zakątki naszego kraju, a także za granicę.

Staraniami władz klubu udało się zdobyć dofinansowanie ze środków miejskich na realizację punktu pierwszego – czyli imprez rowerowych i wycieczek otwartych dla wszystkich.

Do klubowiczów należy cała reszta – to klubowicze starają się by oferta klubu, dla nich samych, była jak najatrakcyjniejsza. Każdy może zgłaszać swoje pomysły, każdy może – a nawet powinien zainicjować niedzielną wycieczkę rowerową! W klubie działamy wspólnie, realizujemy grupowe cele, ale również możemy realizować własne pomysły i zachcianki. Klub, grupa daje duże możliwości by takie cele zrealizować.

Trzeba tylko chcieć! 🙂


Poniżej przedstawiamy harmonogram celów, pomysłów klubu oraz ich realizację. Dział ten jest na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o kolejne plany wycieczek i wypraw rowerowych – zarówno tych otwartych, jak i przeznaczonych wyłącznie dla członków Bialskiego Klubu Rowerowego.

♦♦♦ IMPREZY I WYCIECZKI

„Witamy wiosnę na rowerach”

Impreza z okazji rozpoczęcia sezonu rowerowego. Przejażdżka rowerowa po okolicy oraz piknik/ognisko w wyznaczonym wcześniej miejscu.

STATUS: ZREALIZOWANO / Wyjazd odbył się w dniu 03.04.2016

 

„VI Rajd szlakiem miejsc pamięci i niepamięci”

Tematyczna wycieczka rowerowa. Siódma edycja rajdu ma mieć inny charakter niż dotychczasowe – odeszliśmy od odwiedzania miejsc pamięci związanych z martyrologią, wojnami. Tematem przewodnim rajdu będzie Puszcza Bialska – miejsce pełne tajemnic, po którym ślad niemal zaginął, jednak w kilku miejscach zachowały się obiekty takie jak pomniki przyrody, głazy i formacje terenu, które świadczą o tym, że historia naszych terenów sięga znacznie dalej niż opisują to przewodniki.

STATUS: ZREALIZOWANO / Wyjazd odbył się w dniu 08.05.2016

„VII Bialska Majówka Rowerowa”

Najstarsza impreza rowerowa Bialskiego Klubu Rowerowego. Majówka rowerowa dla mieszkańców miasta w każdym wieku. Trasa rokrocznie prowadzona jest przez polne ścieżki, leśne dukty oraz urokliwe wsie – tak by najlepiej oddać charakter Południowego Podlasia. Impreza, która motywuje do działania nie tylko klubowiczów ale i wszystkich uczestników wycieczki. W tym roku zamiast ogniska planowany jest piknik „samoobsługowy” ze zdrową żywnością.

STATUS: ZREALIZOWANO / Wyjazd odbył się w dniu 26.05.2016

„Ocalić od zapomnienia”

Akcja dla klubowiczów i innych chętnych. Spotkanie robocze polegające na sprzątaniu miejsc lub jednego wybranego miejsca pamięci narodowej, które zostało zapomniane przez ludzi i niszczeje. Zaniedbane cmentarze, pomniki zarośnięte ze wszystkich stron krzakami – to zadanie dla nas! Akcja ma uczyć patriotyzmu i szacunku dla miejsc pamięci.

STATUS: W PRZYGOTOWANIU / Planowany termin: maj-czerwiec

„Od zmierzchu do świtu”

Od lat, letnią porą organizujemy nocne rajdy zarówno po mieście, jak i w dalsze trasy – najczęściej do Międzyrzeca Podlaskiego. Startujemy późnym wieczorem, wracamy nad ranem. Idealna okazja by nauczyć rowerzystów poruszania się rowerem po zmroku. Kamizelki odblaskowe i sprawne światełka – obowiązkowe!

STATUS: W PRZYGOTOWANIU / Planowany termin: sierpień

„Traktem bialskich Radziwiłłów”

Temat imprezy na co najmniej dwa-trzy wyjazdy. Na pierwszy rzut pójdzie gra miejska, której tematyka będzie nawiązywać, a jakże do Radziwiłłów. Grę przeprowadzimy najprawdopodobniej podczas jednego czwartkowego popołudnia rowerowego. Uzupełnieniem gry będzie wycieczka rowerowa po włościach Radziwiłłów w okolicy.
STATUS: W PRZYGOTOWANIU / Planowany termin: sierpień

„Szlakiem ginących zawodów”

Dwudniowy rajd po gminie, gdzie znajduje się kilka pracowni ginących zawodów. Wybierzemy kilka nas interesujących i zobaczymy jak działają, jakie tradycje są w nich kultywowane. Zobaczymy żywy folklor – ludzi, którzy wciąż zajmują się zawodami, które dziś są tylko historią, zawodami, które są dziś ponoć „niepotrzebne” bo maszyny zrobią wszystko szybciej i taniej.

STATUS: W PRZYGOTOWANIU / Planowany termin: 6-7 sierpnia 2016

„Rowerowe wakacje”

Rowerowe wakacje to dość szerokie pojęcie, nieprawdaż? W tym roku chcemy ponownie, jako klub włączyć się w organizację „Wakacyjnego Zlotu Aktywnie Zakręconych” – spotkania klubów rowerowych w Międzyrzecu Podlaskim. W tym roku na zlotowiczów czekają kolejne atrakcje. Nie trzeba wierzyć na słowo – wystarczy zobaczyć zdjęcia i posłuchać relacji uczestników zeszłorocznego zlotu: „Było warto!”

STATUS: W PRZYGOTOWANIU / Planowany termin: sierpień

„Tajemnice Twierdzy Brzeskiej”

Po rocznej przerwie wrócimy również z wycieczką “Tajemnice Twierdzy Brzeskiej”, o którą pytaliście w minionym sezonie chyba najczęściej. Postaramy się przygotować jak najciekawszy program weekendowego wyjazdu. Amatorzy zwiedzania brzeskich fortyfikacji zawiedzeni z pewnością nie będą! Impreza najprawdopodobniej dwudniowa – sobota/dzień 1: Brześć, Twierdza Brzeska, niedziela/dzień 2: forty przedmieścia terespolskiego oraz prochownia w mieście.

STATUS: W PRZYGOTOWANIU / Planowany termin: wrzesień

„Rajd im. J.I. Kraszewskiego”

“Rajd im. J. I. Kraszewskiego” już na stałe wpisał się w kalendarz miejskich imprez. W tym roku także udamy się do Romanowa, by z ponad setką uczestników rowerowego rajdu odwiedzić muzeum tego polskiego pisarza. Na mecie jak co roku – ognisko, kiełbaski i muzyka ludowa na żywo.

STATUS: W PRZYGOTOWANIU / Planowany termin: wrzesień

♦♦♦ WYPRAWY KILKUDNIOWE

„Doliną Wieprza i Tyśmienicy”

Dwu lub trzydniowy wyjazd dolinami rzek – Wieprz i Tyśmienica. Na trasie m.i. Kock, Radzyń Podlaski, Czemierniki, Jeziorzany.

STATUS: W PRZYGOTOWANIU / Planowany termin: lipiec-sierpień

Dodaj komentarz